2005-gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


OFFICIAL 2005-GAMING SITE
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вицови, Шеги итн...

Go down 
АвторПорака
marko2005

marko2005


Број на мислења : 28
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Местолокација : Skopje

Вицови, Шеги итн... Empty
ПишувањеПредмет: Вицови, Шеги итн...   Вицови, Шеги итн... EmptyПет Aвг 21, 2009 5:37 pm

Учителката го прашува детето:на гранка стојат 10 врапчиња пука ловџија и отепал 2 колку останале?
8 учителке!
Е не се 8 другите од страв избегале а ми се допаѓа како размислуваш.
-А јас учителке можи да поставам едно?
-Прашај.
Е вака, ако стојат 3 жени една до една и едната лижи сладолед од горе до доле, другата го лапа цел, а третата само на врвот полека лижи, која од нив е мажена?
-Таа шо го лижи цел?
-Не, таа шо има бурма на прстот но ми се допаѓа како размислуваш.


Последната промена е направена од marko2005 на Пет Aвг 21, 2009 5:43 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
marko2005

marko2005


Број на мислења : 28
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Местолокација : Skopje

Вицови, Шеги итн... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови, Шеги итн...   Вицови, Шеги итн... EmptyПет Aвг 21, 2009 5:38 pm

Си бил еден поп и пошол во планина да крсти некое дете. Си го јавнал коњот и рано во зори си пошол. Кога го огреало сонце застанал кај некои куќи да се напие вода. Почнал да вика:
- Домаќинеее, домаќине!!! Од таму излегло некое девојче и рекло; Кажи дедо попе што сакаш нема никој дома јас сум сама останатите се во поле.
- Јас сум жеден ако може да ми дадеш една чаша вода, рекол попот. Може зошто да не, а ако сакаш можам и да ти дадам една лејка расолница. многу е убава и вкусна, рекло девојчето. Не е битно што ке ми дадеш само да се освежам, рекол попот. Девојчето му донело, попот се освежил и се заблагодарил и грижливо го прашал девојчето:
- А да не те кара некој што ми даде расолница, рекол попот. Аааа не и така беше за расипување скоро се удави еден глушец, сигурно нема да ме кара никој. Попот налутен ја фрлил лејката и ја скршил, девојчето кога ја видела лејката почнало толку силно да плаче што попот неможел да го смири. Откако ја смирил ја прашал зошто толку многу плачела а таа кутрата плачела за лејката што ја скршил попот. Е добро де за една лејка толку многу да плачеш!? Рекол попот. Девојчето расплакано и налутено му рекло: Сега баба ке ме убие oна секое сабајле си мочаше во а неа сега ќе нема во што да си моча.
Вратете се на почетокот Go down
marko2005

marko2005


Број на мислења : 28
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Местолокација : Skopje

Вицови, Шеги итн... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови, Шеги итн...   Вицови, Шеги итн... EmptyПет Aвг 21, 2009 5:38 pm

Си било едно дете кое почнало да се дружи со лошо друштво. Така еден ден слушнало збор пенис. Веднаш отишло кај татко му и го прашало:
- Тато што е тоа пенис?
-Тоа е сине она на кое што седиме!
Другиот ден слушнало збор сперма. Веднаш отишло кај татко му и го прашало:
- Тато што е тоа сперма?
-Тоа ти е сине она што го пиеме!
Третиот ден слушнало збор вагина. Веднаш отишло кај татко му и го прашало:
- Тато што е тоа вагина?
-Тоа е кокошка сине!
И така после неколку денови доаѓаат гости кај нив и детето:
- Добредојдовте седнете на пенисите напијте се од спермава мајка ми сега ќе дојде таа е во кујната ја скубе вагината!
Вратете се на почетокот Go down
marko2005

marko2005


Број на мислења : 28
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Местолокација : Skopje

Вицови, Шеги итн... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови, Шеги итн...   Вицови, Шеги итн... EmptyПет Aвг 21, 2009 5:39 pm

Си бил некој комарец, назгазнал во лед и му се заледила ногата.
Отишол кај сонцето и рекол:
-Сонце ти се молам огреј за да се стопи ледот и да си ја извадам ногата.
Сонцето рекло:
-Неможам оди кај облаците!
Отишол комарецот кај облаците и им рекол:
-Облаци ве молам тргнете се за сонцето да огрее да се стопи ледот и да си ја извадам ногата.
Облаците рекле:
-Неможеме оди кај ветерот!
Отишол комарецот кај ветерот и рекол:
-Ветру ти се молам дувни да се тргнат облаците да огрее сонцето да го стопи ледот и да си ја извадам ногата.
Ветрот рекол:
-Неможам оди кај планината!
Отишол комарецот и кај планината и и рекол:
-Планино ти се молам тргни се за да продува ветерот да се тргнат облаците да огрее сонцето да го стопи ледот и да си ја извадам ногата.
Планината рекла:
-Неможам оди кај реката!
Отишол комарецот кај реката и и рекол:
-Реко ти се молам тргни се за да се тргне планината да продува ветерот да се тргнат облаците да огрее сонцето да го стопи ледот и да си ја извадам ногата.
Реката рекла:
-Неможам оди кај рибите!
Отишол комарецот и кај рибите и рекол:
-Риби ви се молам тргнете се да се тргне реката да се тргне планината да продува ветерот да се тргнат облаците да огрее сонцето да го стопи ледот и да си ја извадам ногата.
Рибите рекле:
-Неможеме оди кај рибарот!
Отишол комарецот и кај рибарот и рибарот рекол:
-Еее комарец! - и го убил
Вратете се на почетокот Go down
marko2005

marko2005


Број на мислења : 28
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Местолокација : Skopje

Вицови, Шеги итн... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови, Шеги итн...   Вицови, Шеги итн... EmptyПет Aвг 21, 2009 5:41 pm

Синот: - Тато дали е вистина дека од чат на МСН се станува глупав?
Таткото: - WTF? LOL.
Вратете се на почетокот Go down
marko2005

marko2005


Број на мислења : 28
Join date : 2009-08-19
Age : 33
Местолокација : Skopje

Вицови, Шеги итн... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови, Шеги итн...   Вицови, Шеги итн... EmptyПет Aвг 21, 2009 5:42 pm

Си разговарале 3 пријатели за своите синови. И првиот вика :
-Мојот син е многу успешен. Почна како обичен дизајнер, а сега има своја фирма и дури му поклони една куќа на еден пријател.
Вториот : Јас сум многу задоволен од мојот син, започна како продавач на коли а сега има своја фирма. Дури му подари 2 нови коли на еден пријател.
Третиот : Мојот син беше продавач во една продавница за бела техника. Сега е сопственик на неколку продавници и на еден пријател му купи плазма телевизор, ДВД плејер и компјутер.
Потоа им се придружил уште еден човек кој рекол:
Мојот син не е многу успешен. 12 години работи како фризер и стана хомосексуалец. Ама од друга страна, последните 3 дечковци му купија куќа, 2 коли, компјутер, телевизор и ДВД.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вицови, Шеги итн... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови, Шеги итн...   Вицови, Шеги итн... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови, Шеги итн...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Вицови, Шеги и Зафрканции за Чак Норис

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
2005-gaming :: Забава :: Вицотека-
Отиди до: